W niedzielę 4 września w Uścimowie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne. W dorocznym Święcie Plonów uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin z terenu naszego powiatu. Nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów Gminy Lubartów. W skład delegacji naszego samorządu wchodzili: Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść, Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska, Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Sławomir Sugier, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie Beata Wilczyńska, radni oraz sołtysi. Oficjelom towarzyszyli członkowie Zespołu „Rokiczanka” oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Rokitno bez granic”.
Uroczystości rozpoczęły się w Kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Uścimowie. Podczas Mszy Świętej, zebrani dziękowali za tegoroczne plony, za błogosławieństwo podczas trudnej pracy polskiego rolnika. Po uroczystościach kościelnych dożynkowy korowód udał się na teren nad Jeziorem Maśluchowskim, gdzie odbyły się dalsze punkty programu.
Podczas dożynek odbył się konkurs wieńców dożynkowych. Wieńce oceniane były w dwóch kategoriach – tradycyjne i współczesne. W kategorii wieńców tradycyjnych wieniec Gminy Lubartów wybrano jako najlepszy. Dzięki temu będzie można go podziwiać podczas Dożynek Wojewódzkich w najbliższą niedzielę w Radawcu. Ogromny trud w przygotowanie wieńca włożyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Rokitno bez granic”.
W trakcie dożynek wręczono wyróżnienia rolnikom z terenu powiatu, zgłoszonym przez poszczególne gminy. Dorota i Paweł Pomorscy odebrali dyplom uznania i nagrodę dla wyróżniających się rolników z terenu Powiatu Lubartowskiego. Reprezentujący Gminę Lubartów Dorota i Paweł Pomorscy prowadzą Wysokospecjalistyczne Gospodarstwo Szkółkarskie zlokalizowane w miejscowości Majdan Kozłowiecki, o powierzchni 4,5 ha. W gospodarstwie prowadzona jest całoroczna sprzedaż hurtowa i detaliczna licznych odmiany krzewów iglastych – głownie świerków, dostarczanych na plantacje pod zalesienia, jak i indywidualnym gospodarstwom. Można spotkać się tu z fachową obsługą, a także uzyskać cenne uwagi dotyczące hodowli drzewek ozdobnych.