bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Gminy Lubartów

W radosnym nastroju, jaki towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia, we czwartek 19 grudnia w Urzędzie Gminy Lubartów odbyło się spotkanie opłatkowe. Wzięła w nim udział liczna rodzina samorządowa – władze gminy, radni, sołtysi, pracownicy urzędu i jednostek organizacyjnych, seniorzy oraz zaproszeni goście.

Zebranych powitał Zastępca Wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka. Przed liczną widownią zaprezentowała się wielopokoleniowa grupa teatralna „Aniołeczki, Aniołki, Anioły” z Lisowa. Zaprezentowano spektakl „Najzdrowsze serce”, przeplatany kolędami i pastorałkami. W nastrój świąteczny wprowadziło przybyłych odczytanie fragmentu ewangelii, związanego z narodzeniem Pana Jezusa. Bardzo ważną częścią spotkania było łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

Z zaproszenia władz gminy na spotkanie opłatkowe skorzystało liczne grono gości. Byli wśród nich m.in.: osoby duchowne, na czele z Dziekanem Dekanatu Lubartowskiego ks. Andrzejem Juźko, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z samorządem Gminy Lubartów. W okolicznościowych wystąpieniach podkreślano wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia. Ma to wymiar rodzinny, a spotkanie w Urzędzie Gminy Lubartów miało właśnie taki charakter. Przy łamaniu się opłatkiem spotkała się liczna rodzina samorządowa Gminy Lubartów, a także zaproszeni goście, którzy poprzez swoją służbę i pracę związani są z Gminą Lubartów.

on 20 grudzień 2019
Odsłony: 1547