bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Osiągnięcia sportowe

Podsumowanie konkursu na największe osiągnięcie sportowe w Gminie Lubartów w roku szkolnym 2014/2015. Rozstrzygnięcie współzawodnictwa sportowego szkół

Wśród szkół podstawowych w konkursie na największe sportowe osiągnięcie w Gminie Lubartów nie przyznano pierwszej nagrody. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Karwat i Natalia Wielgos ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej – za zdobycie III miejsca w drużynowym turnieju badmintona o mistrzostwo rejonu; Monika Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Annoborze – za zajęcie I miejsca w XX Ogólnopolskich Biegach Lewarta; Magdalena Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Annoborze – za zajęcie II miejsca w XX Ogólnopolskich Biegach Lewarta; Agnieszka Wójtowicz i Martyna Krojec ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach – za zajęcie V miejsca w drużynowym turnieju tenisa stołowego o mistrzostwo rejonu; Weronika Pszczoła ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach – za zajęcie III miejsca w XX Ogólnopolskich Biegach Lewarta.

Wśród szkół gimnazjalnych nagrody otrzymali: Magdalena Góźdź z Gimnazjum w Skrobowie – za zajęcie I miejsca w rzucie oszczepem w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w lekkiej atletyce; Marcin Jaszczuk i Łukasz Drzewiecki z Gimnazjum w Łucce – za zdobycie mistrzostwa województwa w drużynowym turnieju tenisa stołowego. Wyróżnienia otrzymali: Dariusz Kosior z Gimnazjum w Skrobowie – za zajęcie V miejsca w skoku w dal podczas mistrzostw województwa w lekkiej atletyce; Michał Skrobowski z Gimnazjum w Skrobowie – za zajęcie V miejsca w rzucie oszczepem w mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce; Aleksandra Sienkiewicz z Gimnazjum w Skrobowie – za zajęcie X miejsca w biegu na 300 metrów w mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce; Nikola Zgierska z Gimnazjum w Skrobowie – za zajęcie IX miejsca w pchnięciu kulą w mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce; Piotr Barwiński, Paweł Plewka, Kacper Jankowski i Karol Włoch z Gimnazjum w Łucce – za zajęcie IV miejsca w finale wojewódzkiej Gimnazjady w biegu sztafetowym; Kamila Budzyńska, Klaudia Gontarczyk, Iga Iwanek i Ewelina Mitrus z Gimnazjum w Łucce – za zajęcie VI miejsca w finale wojewódzkiej Gimnazjady w biegu sztafetowym.

Podsumowania współzawodnictwa szkół dokonano w dwóch kategoriach. Wśród szkół podstawowych najlepsze okazały się: 1. Szkoła Podstawowa w Wólce Rokickiej, 2. Szkoła Podstawowa w Łucce, 3. Szkoła Podstawowa w Skrobowie. W gronie gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum w Łucce.