bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Kolędowanie z Trzema Królami w Nowodworze

W niedzielę 6 stycznia w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Nowodworze odbyło się „Kolędowanie z Trzema Królami”. Impreza została zorganizowana i sfinansowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kopalnia, sołtysa wsi Nowodwór Małgorzatę Oniszczuk, radnych wsi Nowodwór i Nowodwór-Piaski Tomasza Łaskarzewskiego i Aleksandra Wolińskiego, Radę Rodziców, społeczność szkolną.

Spotkanie rozpoczęło wejście Trzech Króli w takt kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Następnie swój kunszt aktorski pokazały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII, którzy przedstawili narodziny Chrystusa.

Na kolędowanie licznie przybyli mieszkańcy wsi Nowodwór, Nowodwór-Piaski oraz zaproszeni goście. W dalszej części nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Wręczenia nagród dokonały: Katarzyna Urban – organizator konkursu, Małgorzata Oniszczuk – sponsor upominków oraz dyrektor szkoły Magdalena Jezior.

Do wspólnego kolędowania zachęciła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie pod batutą kapelmistrza Andrzeja Zaręby.

on 22 styczeń 2019
Odsłony: 721