bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Kolędowanie uczniów Szkoły Podstawowej w Brzezinach

Jasełka pt. „Kiedy rodzi się Bóg” przygotowane pod kierunkiem Krystyny Jędryszka wystawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzezinach podczas wigilii szkolnej 21 grudnia.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli zaproszeni goście: Katarzyna Brzozowska – Sekretarz Gminy Lubartów, Dorota Misiarz – Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych Rady Gminy Lubartów, Dorota Rybak – Sołtys Brzezin, rodzice uczniów, z Przewodniczącą Rady Rodziców – Bernardą Jędryszka, obecni i emerytowani pracownicy szkoły oraz uczniowie. Jak co roku nie zabrakło seniorów z Brzezin i Lisowa. W tym roku szkolnym szkoła włączyła się do akcji zorganizowanej po raz pierwszy przez MEN pod hasłem „Razem na Święta”. Oprócz wspólnego spotkania opłatkowego z seniorami, szkolni wolontariusze przygotowali dla nich skromne upominki.

Przedstawienie jasełkowe, które składało się z pięciu scen, rozpoczynała kolęda „Leć kolędo w świat”. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Jednak po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przyjąć zaproszenie pasterzy i przenocować w stajni. Widzowie mogli obejrzeć jak to do małego Jezuska przybyli jako pierwsi z darami pasterze, dzieci oraz wyjątkowi goście – Trzej Królowie, którzy złożyli Dzieciątku pokłon. W Jasełkach pojawiły się też piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię, by ukazywać człowiekowi Boga i wzywać do czynienia dobra. Na scenie nie zabrakło też diabełków, którzy pod kierunkiem Lucyfera za wszelką cenę i na różne sposoby chcą odciągnąć człowieka od Boga, zabierając ludziom czas i miłość. Jasełka kończy scena, która ukazuje, że przy żłóbku Jezusa wszyscy odnajdują nadzieję i siłę do dalszego życia. Spektakl zawierał zarówno partie mówione, jak i śpiewane. Widzowie mogli usłyszeć współczesne, mało znane kolędy: „Była noc”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „W ubogiej stajence”, „Pastorałkę od ucha do ucha”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Jakaś światłość”, „Tylko jedna jest taka noc”, „Dziecino święta” w przepięknym, wzruszającym, tworzącym klimat refleksji wykonaniu solistek: Blanki Bronisz, Klaudii Kapusta oraz Anny Brzozowskiej. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na widzach duże wrażenie i poruszenie, nawet do łez. Występy były bardzo ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami.

W trakcie spotkania odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, odmówiono modlitwę, odśpiewano kolędę „Wśród nocnej ciszy” i wszyscy połamali się opłatkiem.

on 03 styczeń 2019
Odsłony: 747