bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Wojewódzkie sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Annoborze

Rokrocznie uczniowie Szkoły Podstawowej w Annoborze biorą udział w konkursach wojewódzkich organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, odnosząc sukcesy. W tegorocznej edycji konkursów również szkoła może pochwalić się dużymi osiągnięciami.

W V edycji Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym pt. Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Niepodległą w Lublinie uczniowie stanęli na podium w kilku kategoriach. Wiktoria Cieniuch zdobyła I miejsce w kategorii literackiej klas siódmych, Piotr Wojtyła – II miejsce w kategorii literackiej klas szóstych oraz I miejsce w kategorii plastycznej, Malwina Powroźnik – III miejsce w kategorii literackiej klas szóstych oraz Daria Ochmańska – II miejsce w kategorii plastycznej. Warto nadmienić, iż Wiktoria Cieniuch po raz czwarty została finalistką tego konkursu. Ponadto Wiktoria otrzymała wyróżnienie w V Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie Origami pt. Moja przygoda z legendami polskimi. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem opiekunów: Sylwii Cieniuch, Joanny Sternik i Pawła Urbana.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości literackie i plastyczne prace uczniów miały wydźwięk patriotyczny. Celem konkursów była popularyzacja idei obchodów 100-lecia Niepodległości, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, kreatywności i wyobraźni uczniów, rozbudzanie postawy twórczej i poszukującej prawdziwych wartości. Honorowy patronat nad konkursami sprawowali: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

on 07 grudzień 2018
Odsłony: 680