Pierwsza sesja Rady Gminy Lubartów

W piątek 23 listopada o godzinie 12.00 rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Gminy Lubartów VIII kadencji (2018-2023). Obrady rozpoczął najstarszy wiekiem radny – Anna Dobrzyńska.

Na początku sesji Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść oraz wszyscy radni z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Lubartowie Ilony Kosik odebrali zaświadczenia o wyborze. Kolejnym punktem było złożenie ślubowania.

Pierwszą decyzją personalną był wybór Przewodniczącego Rady Gminy Lubartów. Zgłoszono dwie kandydatury – Sławomira Sugiera i Annę Dobrzyńską. W tajnym głosowaniu pierwszy z kandydatów otrzymał 13 głosów, zaś druga osoba – 2 głosy. Przewodniczącym Rady Gminy Lubartów został Sławomir Sugier. Na pierwszej sesji radni wybrali także wiceprzewodniczących rady. Zdecydowano, że będą to trzy osoby. Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Lubartów zostali: Robert Piętka (11 głosów za), Anna Lipska (15 głosów za) i Aleksander Woliński (13 głosów za).

Rada Gminy Lubartów VIII kadencji
Anna Helena Dobrzyńska (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
Michał Domański (Komitet Wyborczy PSL)
Grzegorz Gdula (Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztof Kopyść)