bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Dzień Edukacji Narodowej

„Jeżeli są gdzieś na tym świecie święci, to w Polsce jest ich bardzo wiele, a nazywają się… nauczyciele” – Gminny Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej, we wspólnym gronie spotkali się pracownicy oświaty z terenu Gminy Lubartów. Gminna uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce.

Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść złożył życzenia skierowane do pedagogów, pracowników oświaty oraz emerytów. Nawiązując do hasła tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej podkreślił, że zawód nauczyciela wymaga dużo cierpliwości i poświęceń. Zaznaczył, że dzięki projektom skierowanym na oświatę, które były i nadal są realizowane przez Gminę Lubartów ciągle polepszają się warunki, które wpływają na lepszą jakość nauczania dzieci i młodzieży. Do życzeń dołączyli się również Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki oraz Przewodniczący Komisji do Spraw Oświaty, Kultury, Sportu, Socjalnych Wsi i Porządku Publicznego Rady Gminy Lubartów Tadeusz Wiak. Uroczystość uświetniła swoimi występami młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łucce oraz gość specjalny – Mała Rokiczanka.

Obchody tak szczególnego dnia, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej, nazywany potocznie Dniem Nauczyciela, były okazją do przyznania nagród i wyróżnień. Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść przyznał swoje nagrody dyrektor Szkoły Podstawowej w Annoborze Agnieszce Małysce, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzezinach Krystynie Jędryszce, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce Andrzejowi Łukasiewiczowi, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Nowodworze Magdalenie Jezior, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie Annie Zmysłowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej Ludmile Romaneczko oraz dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skrobowie Zdzisławowi Wereszczyńskiemu.

Dyrektorzy poszczególnych placówek także wręczali nagrody wyróżnionym przez nich nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Poniżej lista nagrodzonych nauczycieli.

Szkoła Podstawowa w Annoborze:
Sylwia Cieniuch, Joanna Sternik, Iwona Szumiec, Wiesława Woźniak

Szkoła Podstawowa w Brzezinach:
Monika Bronisz, Joanna Michalik, Katarzyna Ogrodowska, Joanna Pojęta, Marzena Rola, Edyta Zdunek

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce:
Katarzyna Bartosiewicz, Katarzyna Pawińska, Beata Piszcz, Beata Sokołowska-Kosik, Karolina Walkiewicz, Małgorzata Wróbel

Szkoła Podstawowa im. Kard St. Wyszyńskiego w Nowodworze:
Dorota Mysiak, Ewa Ozonek, Maria Ścibura-Krzewińska, Katarzyna Urban, Ewa Wiącek

Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie:
Joanna Czapska, Małgorzata Guz, Jolanta Mikołajczak, Edyta Sadurska

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej:
Janina Kuszplak, Adam Peterwas, Aneta Turzańska

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skrobowie:
Violetta Bielak, Dorota Danił, Renata Góźdź, Robert Kozak, Robert Latoch, Jolanta Libich, Ilona Mazuś, Edyta Piskorska.

Nagrody dla swoich nauczycieli przyznał także dyrektor Szkoły Podstawowej w Wandzinie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wandzin i Majdan Kozłowiecki Józef Cybulski. Nagrodzeni przez niego nauczyciele to: Lucyna Małysz, Ewa Woźniak oraz Teresa Puła.

on 19 październik 2018
Odsłony: 1079