bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Świętowanie Niepodległości

Tanecznym krokiem w rytmie poloneza, w wykonaniu osób uczestniczących w spotkaniu, na czele z panią Beatą Wilczyńską - dyrektorem GBP oraz wójtem panem Krzysztofem Kopyściem wraz z małżonką, rozpoczął się w sobotę 22 września w Lisowie, Niepodległościowy Piknik.

Na tą okoliczność w narodowych barwach wykonana została również dekoracja nawiązującą do uroczystości. Przygotowano 100 pamiątkowych serc na stulecie, które można było otrzymać na zakończenie imprezy, a także biało-czerwone kanapeczki i oponki, które wybornie smakowały wszystkim uczestnikom. Uroczystość, którą zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie, była kontynuacją obchodów 100 rocznicy niepodległości oraz inicjatyw kulturalnych i społecznych związanych z tą rocznicą.

Również mieszkańcy Lisowa, bardzo chętnie włączyli się w zaplanowane wydarzenie. Klub Seniora własnoręcznie wykonał ozdobne kotyliony i wspólnie ze Stowarzyszeniem „Być aktywna” i radą sołecką, dla społeczności lokalnej przygotowali ognisko na koniec uroczystości oficjalnych.

Ale zanim to nastąpiło, konferansjer odczytał treści nagrodzonych prac konkursu literackiego pn. „Czcimy 100 – Lecie Odzyskania Niepodległości”, a laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Śpiew pieśni patriotycznych rozpoczęła młodzież ze Szkoły Podstawowej z Brzezin. Ukazując swoje wokalne talenty, dziewczyny wykonały kilka utworów, które miały patriotyczny przekaz.

Dzięki przygotowanym przez organizatorów śpiewnikom „Piosenki dla Niepodległej”, publiczność ochoczo włączyła się do wspólnego śpiewu razem z Kapelą Lubartowiacy. Podczas koncertu wszyscy z radością wyśpiewywali strofy patriotycznych pieśni, co utwierdziło zebranych, że wspólne podśpiewywanie z pewnością stworzyło wieczór o wyjątkowym klimacie.

Ten niezwykły okres, niewątpliwie jest okazją do wspólnego spędzenia czasu, radosnego świętowania jubileuszu, a także umacniania miłości do ojczyzny.

on 01 październik 2018
Odsłony: 762