bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Dożynki Gminy Lubartów

Uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem dziekana ks. Andrzeja Juźko rozpoczęły się 15 sierpnia Dożynki Gminy Lubartów w Skrobowie.

W uroczystościach dożynkowych wzięli udział mieszkańcy naszej gminy, a także przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i powiatowego oraz reprezentanci sąsiednich gmin.

Gospodarz uroczystości Wójt Krzysztof Kopyść powitał wszystkich uczestników, w tym zaproszonych gości mi.in. Starostę Powiatu Lubartowskiego Fryderyka Pułę, przedstawiciela Wojewody Lubelskiego Waldemara Podsiadłego, przedstawiciela Marszałka Województwa Lubelskiego Henryka Smolarza. Po uroczystej mszy świętej nastąpił ceremoniał dzielenia symbolicznego chleba, któremu przewodzili Starostowie tegorocznych dożynek – Bernadetta i Ireneusz Szczuchniak z Wandzina. Nieodłącznym elementem dożynek jest konkurs wieńców dożynkowych. W kategorii wieńców tradycyjnych zwyciężył wieniec przygotowany przez sołectwo Lisów. Drugie miejsce zajął Wandzin, trzecie Szczekarków. W kategorii wieńców współczesnych zwyciężyła Baranówka, drugie miejsce zajął wieniec z Łucki-Kolonii, trzecie z Trzcińca. Wyróżnienia otrzymały wieńce przygotowane przez sołectwo Annobór, Łucka, Chlewiska, Nowodwór i Skrobów.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna, rozrywkowa i rekreacyjna. Przed publicznością zaprezentował się kabaret Czwarta Fala, zespół Lubartowiacy oraz zespoły TOLEDO i Power Play. Gwiazdą wieczoru tegorocznych dożynek był zespół PIĘKNI I MŁODZI.

Organizatorem Dożynek Gminy Lubartów w Skrobowie była Gmina Lubartów, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Skrobowa.

on 21 sierpień 2018
Odsłony: 1262