bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Otwarcie basenu w Wólce Rokickiej

Wszyscy zainteresowani mogą korzystać już z krytej pływalni ORKA w Wólce Rokickiej. Obiekt czynny będzie codziennie od 8:00 do 21:00. Do niedzieli 12 sierpnia za pierwszą godzinę zapłacimy tylko 1 zł. Natomiast od 13 sierpnia do końca bieżącego roku mieszkańcy Gminy Lubartów będą mogli skorzystać z 20% zniżki na bilety jednorazowe.

W dniu wczorajszym tj. 8 sierpnia 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

W tym ważnym dla naszego samorządu dniu byli z nami zaproszeni goście , w tym. m.in. zastępca Prezydenta Miasta Lublin Artur Szymczyk, przedstawiciele Marszałka Województwa Lubelskiego Dyrektor Regionalnego Biura Energii Henryk Smolarz i Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Marcin Czyżak, dyrektor zespołu projektów SKANSKA Paweł Haberland, architekt obiektu Paweł Kobierzewski, przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki. W wydarzeniu wzięli udział także wójtowie sąsiednich gmin, a także radni Gminy Lubartów, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy Lubartów oraz mieszkańcy Wólki Rokickiej i okolic. Po symbolicznym przecięciu wstęgi dziekan dekanatu lubartowskiego ks. Andrzej Juźko dokonał poświęcenia nowego obiektu. W dalszej części uroczystości odbywającej się wewnątrz obiektu Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść prezentował historię powstania basenu, przebieg współpracy z samorządem Miasta Lublin oraz przebieg samego procesu inwestycyjnego. Słowa uznania i gratulacje skierowali do zgormadzonych zaproszeni goście, życząc, aby pływalnia była tętniącym życiem miejscem.

Na inwestycję wydatkowano ponad 12,6 mln złotych, z czego 9 mln zł pochodziło z budżetu Miasta Lublin w ramach rekompensaty za pozwolenie na dalsze składowanie śmieci na terenie wysypiska w Rokitnie.

on 09 sierpień 2018
Odsłony: 2490