bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Wakacyjne wędrówki po kontynentach

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie realizuje nowatorski projekt pt. „Krętą dróżką ramię w ramię z książką” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Partnerstwo dla Książki (w kwocie 28000 zł).

Jest to zadanie na rzecz dzieci i młodzieży(w wieku 5-18 lat) z terenów wiejskich gminy Lubartów. W oparciu o literaturę podróżniczą uczestnikom zaproponowano cykl zajęć obejmujących wiele dziedzin życia kulturalnego i rozrywkowego. Są to nie tylko zajęcia animacyjne ale także „ Etno warsztaty”, „Muzyczne Podróże”, warsztaty kulinarne, wycieczka krajoznawcza, seans letniego kina plenerowego i inne niecodzienne zmagania.

Przez realizację projektu „Krętą dróżką ramię w ramię z książką” filie biblioteczne mają szansę przybliżyć młodym czytelnikom kawałek świata. Drogą losowania każdej filii przypadł jeden z kontynentów i wokół niego w czasie wakacji organizowane są inspirujące warsztaty, spotkania z podróżnikami, kreatywne zajęcia, a także nie lada wyzwanie bo konkurencyjna prezentacja wybranego kraju.

W dotychczasowych wakacyjnych wędrówkach po kontynentach, dzieci i młodzież uczestniczyła już w warsztatach: muzycznych, marokańskich, australijskich, brazylijskich, greckich, USA i różnorodności kultur indiańskich. Dodatkowo w Lisowie, zorganizowane zostało spotkanie z podróżnikiem oraz warsztaty o Chinach, w których udział mógł wziąć każdy czytelnik. W trakcie tych warsztatów uczestnicy dowiedzieli się o mitycznym Nianie, chińskich tradycjach noworocznych, poznawali chińskie wierzenia, zwyczaje, legendy, przyrodę oraz życie codzienne. W trakcie zajęć uczestnicy próbowali swoich sił w kaligrafii pisząc Szczęśliwego Nowego Roku – oczywiście po chińsku oraz w jedzeniu pałeczkami chrupek.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Bilboard ost

on 09 sierpień 2018
Odsłony: 493