bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

W ostatnią niedzielę maja w Niedźwiadzie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Ostrówek, Ostrów Lubelski, Uścimów, Lubartów i Niedźwiada.

Z terenu Gminy Lubartów w zawodach uczestniczyła żeńska drużyna OSP z Brzezin oraz cztery drużyny męskie, tj. z Brzezin, Wólki Rokickiej, Annoboru i Trzcińca. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym. Dodatkowo przeprowadzono konkurencję musztry, której wyników nie zaliczano do klasyfikacji generalnej.

Wyniki końcowe zawodów jednostek z Gminy Lubartów przedstawiają się następująco:

Kobiety
1. OSP Brzeziny

Mężczyźni
1. OSP Wólka Rokicka
2. OSP Brzeziny
3. OSP Annobór
4. OSP Trzciniec

Na uwagę zasługuje fakt, że drużyna męska z Wólki Rokickiej uzyskała najlepszy wynik wśród wszystkich startujących drużyn oraz zajęła pierwsze miejsce w konkurencji musztra. Na zakończenie zawodów Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść wręczył drużynie kobiecej z Brzezin oraz zdobywcom trzech pierwszych miejsc wśród mężczyzn pamiątkowe puchary. Wszystkie startujące drużyny otrzymały talony przeznaczone na zakup sprzętu i umundurowania pożarniczego.

on 29 czerwiec 2018
Odsłony: 588