bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Noc bibliotek w Lisowie

W sobotę 9 czerwca Filia w Lisowie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję NOC BIBLIOTEK.

Promując czytanie i aktywność w działaniach kulturalnych i rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie tej wyjątkowej nocy przygotowała ofertę dla osób w każdym wieku, z których warto było skorzystać będąc w Lisowie. Pierwszym punktem programu było wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych laureatom konkursu plastycznego pn. „Czcimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Uroczystego wręczenia dokonali: Katarzyna Brzozowska – Sekretarz Gminy Lubartów, Beata Wilczyńska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie oraz Tadeusz Wiak – Przewodniczący Komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sportu, Socjalnych Wsi i Porządku Publicznego Rady Gminy Lubartów. Dopełnieniem akcentu świętowania 100-lecia niepodległości był znakomity koncert młodych talentów z bogatym repertuarem słowno-muzycznym, w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach.

Noc Bibliotek stała się też wspaniałą okazją do ćwiczenia posiadanych umiejętności oraz szansą na zdobycie zupełnie nowych doświadczeń w atrakcyjnych grach planszowych, uczestnictwa w bezpłatnym zbadaniu swojego wzroku, wzięcia udziału w dyktandzie, grach literackich, quizach, zabawach towarzyskich i tanecznych. Konkursy z nagrodami, poczęstunek, popcorn i napoje były dostępne dla wszystkich uczestników podczas całego wydarzenia. Wesołą i sprawnościową zabawę w oparciu o treść baśni o Jasiu i Małgosi, z uwięzioną Babą Jagą w Zamku – bibliotece i uwolnieniu jej przy pomocy odszyfrowania zaczarowanych kodów, turnieju latania na pięknych miotłach oraz innych różnorodnych zmaganiach z „czarodziejskim drzewem”, przygotowały i przeprowadziły razem z młodymi czytelnikami: Barbara Orłowska, Marta Wronowska i Danuta Guz.

Jakże wzrosły emocje gdy było już bardzo ciemno, a tuż obok biblioteki na boisku sportowym grupa fireshow prezentowała przepiękne widowisko łączące taniec, żonglerkę oraz elementy akrobatyki z ogniem. W takich właśnie klimatach przez cały wieczór odbywały się tańce pod gwiazdami, do których oprawę muzyczną zapewnił Marek Wąsik.

Biorąc pod uwagę frekwencję uczestników, którzy doskonale bawili się do aż do północy, można śmiało stwierdzić, że impreza była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

on 18 czerwiec 2018
Odsłony: 782