Radni przyjęli budżet na 2018 rok

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Lubartów, która odbyła się 20 grudnia radni uchwalili budżet na 2018 rok. Uchwała budżetowa jest jedną z najważniejszych uchwał i określa planowane dochody i wydatki gminy.

Na inwestycje nasz samorząd zamierza wydatkować ponad 30 mln zł. Wśród najkosztowniejszych zadań znajduje się budowa basenu w Wólce Rokickiej (8 mln 312 tys. zł), przebudowa drogi gminnej na odcinku Nowodwór-Piaski – Annobór-Kolonia (3 mln 250 tys. zł) oraz budowa gazociągu (1 mln 400 tys. zł). Liczne inwestycje wykonywane będą w poszczególnych miejscowościach, a środki na realizację pochodziły będą z funduszu sołeckiego. Z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej w 2018 r. realizowanych będzie szereg inwestycji. Najważniejsze to: termomodernizacja budynków szkolnych w Nowodworze, Annoborze, Łucce, Wólce Rokickiej, Skrobowie-Kolonii, Wandzinie; modernizacja ujęć wody w Chlewiskach i Skrobowie-Kolonii wraz z rozbudową sieci wodociągowej; montaż kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę; budowa przedszkola gminnego w Skrobowie-Kolonii; modernizacja infrastruktury szkolnej w Brzezinach, Nowodworze, Wólce Rokickiej, Skrobowie-Kolonii; budowa energooszczędnego oświetlenia w Łucce.

on 22 grudzień 2017