bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Uczennica z Annoboru została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

14 listopada w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbył się uroczysty finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „W hołdzie bohaterom”. Laureatką II miejsca w kategorii literackiej szkół podstawowych została uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Annoborze Malwina Powroźnik, której opiekunem jest Małgorzata Rafał.

Organizatorami IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „W hołdzie bohaterom” byli: XXIX Liceum Ogólnokształcące im. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Należy wspomnieć, że honorowy patronat nad konkursem objął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Rok 2017 to 700. rocznica nadania praw miejskich Lublinowi. To wydarzenie stało się inspiracją do zaproponowania tematyki konkursu związanego z Lublinem. Konkurs poświęcony był osobom związanym z tym miastem, które wywarły wpływ na rozwój polityczny, gospodarczy i kulturalny naszego miasta wojewódzkiego, m.in. Wincenty Pol, Hieronim Łopaciński, Juliusz Osterwa, Bolesław Prus, Józef Czechowicz i Julia Hartwig. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas 5-7 i oddziałów gimnazjalnych z klas II-III województwa lubelskiego i realizowany był w dwóch formach: literackiej i plastycznej.

Malwina Powroźnik przygotowała wzruszające opowiadanie z Julią Hartwig w roli głównej na tle dziejów miasta Lublina pt. „Dzień z życia…”.

on 20 listopad 2017
Odsłony: 743