Narodowe Święto Niepodległości w Lubartowie

Uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości przedstawiciele samorządu Gminy Lubartów uczcili składając wieńce przed tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lubartowie oraz na grobach poległych w walce w obronie Ojczyzny.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości podczas uroczystości upamiętniających bohaterów narodowych, na cmentarzu parafialnym w Lubartowie Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lubartów Stanisławem Borzęckim, złożyli wiązankę kwiatów przed pomnikiem żołnierzy II wojny światowej. Delegacja uczniów ze szkół z terenu Gminy Lubartów zapaliła znicze na zbiorowym grobie legionistów poległych na terenie Powiatu Lubartowskiego.

Lubartowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada oficjalne rozpoczęła msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Patriotyczny program artystyczny przygotowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Po mszy św. w asyście Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie, odbył się przemarsz pod Klasztor Ojców Kapucynów, gdzie podczas Apelu Pamięci, złożono kwiaty i zapalono znicze przed tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. W uroczystościach tych uczestniczyli także przedstawiciele samorządu Gminy Lubartów oraz szkół z terenu Gminy Lubartów, którzy w imieniu mieszkańców, złożyli biało-czerwone wiązanki przed pamiątkową tablicą.

99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście świętowali również uczniowie szkół z terenu naszej gminy.

Lubartów

Zdjęcia: Radosław Czarnecki