bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Nagrody dla Młodych Sportowców

Podczas sesji Rady Gminy Lubartów, która odbyła się 27 września dokonano podsumowania konkursu na największe osiągnięcie sportowe w Gminie Lubartów w roku szkolnym 2016/2017. Rozstrzygnięto także współzawodnictwo sportowe szkół w ubiegłym roku szkolnym.

Wyniki konkursu są efektem pracy Kapituły konkursu, która pracowała w składzie: Adam Wasak – przewodniczący oraz Anita Kusio, Iwona Szumiec, Bogdan Wasak – członkowie.

Wśród szkół podstawowych w konkursie na największe sportowe osiągnięcie w Gminie Lubartów nagrodę otrzymały: Monika Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Annoborze – za zajęcie VIII miejsca w Wojewódzkich Biegach Przełajowych oraz Magdalena Kisiel ze Szkoły Podstawowej w Annoborze – za zajęcie VIII miejsca w Wojewódzkich Biegach Przełajowych. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Pszczoła ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach – za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskich Biegach Lewarta w Lubartowie; Rafał Smoliński ze Szkoły Podstawowej w Łucce – za zajęcie V miejsca w Wojewódzkim Memoriale Andrzeja Grubby w tenisie stołowym; Dawid Gębal, Jakub Augustyniak, Patryk Tomasiak, Hubert Goluch, Bartosz Woliński, Jakub Targoński, Kacper Mitura, Marcin Urban, Karol Gwiazda i Karol Dziedzic ze Szkoły Podstawowej w Skrobowie – za zajęcie III miejsca w półfinałach wojewódzkich w piłce nożnej; Jakub Woźniak, Bartosz Mirosławski i Oskar Dunda ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie – za zajęcie IX miejsca w Wojewódzkim Memoriale Andrzeja Grubby w tenisie stołowym; Jakub Drzewiecki ze Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej – za zajęcie IX miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym.

Wśród szkół gimnazjalnych nagrodę otrzymali: Marcin Jaszczuk, Miłosz Reszka i Łukasz Drzewiecki z Gimnazjum w Łucce – za zdobycie Mistrzostwa Województwa w drużynowym turnieju tenisa stołowego. Wyróżnienia otrzymali: Piotr Barwiński z Gimnazjum w Łucce – za zajęcie II miejsca w Wojewódzkich Biegach Przełajowych na dystansie 2000 metrów; Paulina Malaca z Gimnazjum w Skrobowie – za zajęcie I miejsca w rzucie oszczepem podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w lekkiej atletyce; Anna Lalak z Gimnazjum w Skrobowie – za zajęcie II miejsca w skoku w dal podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w lekkiej atletyce; Emil Mitaszka z Gimnazjum w Skrobowie – za zajęcie I miejsca w skoku wzwyż podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w lekkiej atletyce.

Podsumowania współzawodnictwa szkół dokonano w dwóch kategoriach. Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Skrobowie, zaś w gronie gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum w Łucce.

Nagrody najlepszym młodym sportowcom i przedstawicielom szkół wręczyli: Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść i Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki. Wójt Krzysztof Kopyść podziękował uczniom i nauczycielom za reprezentowanie Gminy Lubartów na arenach sportowych, a dyrektorom szkół za umożliwienie realizacji sportowej pasji wychowankom.

on 03 październik 2017
Odsłony: 1022