bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Zawody motocrossowe na terenie Gminy Lubartów

W dniach 23-24 września na terenie byłej kopalni w Nowodworze-Piaski odbyła się runda finałowa Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. W zawodach rywalizowało kilkudziesięciu zawodników, w tym najmłodsi w kategoriach dziecięcych.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść.

Puchary dla najlepszych zawodników w trzech najwyższych klasach wręczył Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki. Sponsorem upominków dla grupy najmłodszych uczestników zawodów była sołtys Nowodworu Małgorzata Oniszczuk.

Członkowie Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju KOPALNIA, przy współpracy z okolicznymi mieszkańcami od ponad roku zabiegają o możliwość wykorzystania wyrobiska w Nowodworze-Piaski na cele sportowo-rekreacyjne. Największe zaangażowanie wykazali miłośnicy motocrossu, szukając dogodnego miejsca do rozwijania pasji, z jak najmniejszą uciążliwością dla innych mieszkańców.
Zainspirowani możliwością zorganizowania zawodów rangi międzynarodowej poczynili ogrom starań, by właśnie wyrobisko w Nowodworze-Piaski było tym najbardziej dogodnym miejscem. Na wniosek organizatora zawodów, którym był Klub Motorowy Cross w Lublinie oraz Polski Związek Motorowy oddział w Lublinie, teren został udostępniony na przeprowadzenie rundy finałowej Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie.

Wyrobisko zostało uporządkowane i przygotowane w sposób profesjonalny. Tor był bardzo chwalony zarówno przez zawodników, jak i pozostałych uczestników zawodów. Liczne pochwały inspirują zaangażowane osoby do dalszych działań w kierunku przygotowania obiektu sportowo-rekreacyjnego z możliwością rozwijania pasji, spędzania wolnego czasu, rekreacji i wypoczynku, nie tylko dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

W zawodach startowali także mieszkańcy naszej gminy. W klasie Open B – Arkadiusz Małyska zajął III, a Kamil Gryzio VI miejsce. W klasyfikacji generalnej MML – Open B w sezonie 2017 Kamil Gryzio zajmuje obecnie IV, a Arkadiusz Małyska V miejsce.

Takie zawody to doskonała promocja Gminy Lubartów oraz sołectw Nowodwór i Nowodwór-Piaski. Najlepsi uczestnicy sportowej rywalizacji otrzymali drobne upominki, m.in. płytę Zespołu Rokiczanka oraz albumy, zawierające informacje o Gminie Lubartów.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie miejsca i przeprowadzenia zawodów.

on 27 wrzesień 2017
Odsłony: 1285