bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Seniorzy z Gminy Lubartów są aktywni

Mieszkańcy Gminy Lubartów zrzeszeni w Klubach Seniora mają za sobą kolejną, wspólną imprezę. Uczestniczyli w niej także seniorzy z miasta Lubartów. W środę 13 września grupa około 60 osób wzięła udział we wspólnym grzybobraniu. Inicjatywa tego spotkania wypłynęła z Klubu Seniora z Nowodworu. Tereny Leśnictwa Budy, gdzie szukano grzybów okazały się szczęśliwe.

Wytężony wzrok i indywidualny sposób na szukanie, sprawiły, że pokaźnych rozmiarów koszyki, zapełniły się różnego rodzaju grzybami.

Imprezę zorganizowali: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubartowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie, przy współpracy Nadleśnictwa Lubartów. W integrację seniorów włączyli się także przedstawiciele władz samorządowych Gminy Lubartów – Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie Beata Wilczyńska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie Jolanta Gryzio oraz Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych w Lubartowie Jolanta Włoszek.

To niecodzienne spotkanie odbyło się w ramach pomocy z Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Po zakończeniu zbierania grzybów seniorzy spotkali się przy ognisku. Zebrane grzyby posłużą jako poczęstunek dla uczestników Gminnego Spotkania Osób Starszych w Skrobowie.

on 22 wrzesień 2017
Odsłony: 1696