bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Nowatorskie Spojrzenie na Kulturę

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie wspólnie z fundacją MyEvergreen realizuje projekt „Książka moim drogowskazem”. W projekcie współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego bierze udział młodzież z terenu Gminy Lubartów.

Celem zadania jest ożywienie przestrzeni publicznej na wsi wokół idei czytelnictwa i współczesnej roli biblioteki, które przyciągną i zatrzymają w bibliotece młodych użytkowników. Organizatorzy chcą rozbudzić ciekawość i zachęcić do udziału w imprezach kształtujących nawyki czytelnicze i uczestnictwo w kulturze. Zadanie realizowane jest w trzech nowatorskich cyklach:

  1. pokazanie nowych form zainteresowania poezją, a w rezultacie nagranie płyty z rapowanym utworem oraz teledyskiem;
  2. maraton czytania i selfie z ulubioną książką;
  3. kopalnia inicjatyw dla młodzieży, w tym diagnoza zainteresowań i wydanie folderu promującego czytelnictwo i książkę.

W pierwszy weekend września uczestnicy projektu wzięli udział w nagrywaniu teledysku do utworu, będącego interpretacją „Epitafium” Tadeusza Gajcego. Teledysk kręcony był na terenie Gminy Lubartów – w kopalni piachu i w budynku byłego ośrodka zdrowia w Łucce. O tym, jak zaprezentowali się nasi gminni „aktorzy” i jaki będzie końcowy efekt pracy przekonamy się na przełomie września i października.

on 11 wrzesień 2017
Odsłony: 735