bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Gmina Lubartów na Dożynkach Powiatowych

W niedzielę 27 sierpnia w Lubartowie odbyły się Dożynki Powiatu Lubartowskiego. W dorocznym Święcie Plonów uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin z terenu naszego powiatu. Nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Gminy Lubartów. Tegoroczne dożynki były bardzo udane dla mieszkańców Gminy Lubartów.

Uroczystości rozpoczęły się w bazylice św. Anny. Podczas Mszy Świętej, zebrani dziękowali za tegoroczne plony, za błogosławieństwo podczas trudnej pracy polskiego rolnika. Po uroczystościach kościelnych dożynkowy korowód udał się na plac przed Pałacem Sanguszków, gdzie odbyły się dalsze punkty programu. Każda z gminnej delegacji miała możliwość zaprezentowania się na scenie. Naszą gminę reprezentował zespół „Mała Rokiczanka”. Występ został nagrodzony przez publiczność spontanicznymi oklaskami. Podczas dożynek odbył się konkurs wieńców dożynkowych. Wieńce oceniane były w dwóch kategoriach – tradycyjne i współczesne. W kategorii wieńców współczesnych najlepszym okazał się wieniec Gminy Lubartów. Ogromny trud w jego przygotowanie włożyli mieszkańcy Baranówki, a żmudnymi pracami kierowała sołtys Anna Dobrzyńska. Delegacji naszego samorządu przewodniczyli Zastępca Wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka i Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki.

W trakcie dożynek wręczono wyróżnienia 12 rolnikom z terenu powiatu, zgłoszonym przez poszczególne gminy. Agnieszka i Dominik Woźniak odebrali dyplom uznania i nagrodę dla wyróżniających się rolników z terenu Powiatu Lubartowskiego. Państwo Woźniak reprezentujący Gminę Lubartów prowadzą gospodarstwo rolne zlokalizowane miejscowościach Brzeziny i Łucka-Kolonia o łącznej powierzchni 39 ha użytków rolnych. Głównym kierunkiem działalności jest produkcja zwierzęca – chów trzody chlewnej w cyklu otwartym, z zachowaniem dobrostanu zwierząt zgodnym z przepisami unijnymi.

Odbiorcą wyprodukowanego żywca wieprzowego są Zakłady Mięsne „Sokołów”. Uprawiane w gospodarstwie zboża oraz rośliny wysokobiałkowe wykorzystane są w większości jako pasza dla zwierząt i na sprzedaż.

on 07 wrzesień 2017
Odsłony: 913