bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W poniedziałek 4 września zabrzmiał pierwszy dzwonek w siedmiu szkołach podstawowych na terenie Gminy Lubartów. Nauka w tym roku szkolnym potrwa do 22 czerwca 2018 roku. W roku szkolnym 2017/2018 w szkołach na terenie gminy uczyło będzie się 1064 uczniów: 271 w oddziałach przedszkolnych, 633 w klasach szkół podstawowych oraz 160 w oddziałach gimnazjalnych.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 poprzedzona została w każdej szkole mszą świętą w intencji uczniów i nauczycieli. Następnie uczniowie udali się do placówek szkolnych, gdzie symbolicznie zainaugurowali naukę. W oficjalnych uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele samorządu Gminy Lubartów – Zastępca Wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka, Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska, Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki, Przewodniczący Komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sportu, Socjalnych Wsi i Porządku Publicznego Rady Gminy Lubartów Tadeusz Wiak oraz Dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie Anita Kusio.

Dyrektorzy placówek przywitali przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym wielu sukcesów. Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść w liście zachęcał uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz korzystania ze wszystkich szans, jakie daje szkoła. Zaznaczył również, że rodzice także stanowią bardzo ważną część społeczności szkolnej. Nauczycielom życzył wspaniałych efektów pracy, których najlepszym wyznacznikiem są wysokie wyniki uczniów oraz rozwoju zawodowego i satysfakcji w pracy.

Rok szkolny 2017/2018 jest pierwszym po reformie edukacji. Rozpoczęło się wygaszanie gimnazjów, przywrócona została struktura szkół podstawowych ośmioklasowych. Na terenie Gminy Lubartów gimnazja zostały włączone do szkół podstawowych. W tym roku szkolnym uczniowie szkół podstawowych nie przystąpią do egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej. Egzamin będzie przeprowadzony za rok po ukończeniu przez uczniów ósmej klasy.

 

Szkoła Podstawowa w Annoborze

 

Szkoła Podstawowa w Brzezinach

 

Szkoła Podstawowa w Łucce

 

Szkoła Podstawowa w Nowodworze

 

Szkoła Podstawowa w Skrobowie

 

Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie

 

Szkoła Podstawowa w Wólce Rokickiej

on 07 wrzesień 2017
Odsłony: 1387