bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Biesiada sobótkowa w Szczekarkowie

W sobotę 24 czerwca w Szczekarkowie odbyła się już po raz drugi tradycyjna Noc Świętojańska, zorganizowana przez Klub Seniora „Sami Sobie”. Jej głównym celem jest kultywowanie tradycji świętojańskich. Ważne jest także aktywizowanie lokalnej społeczności do wspólnego spędzania wolnego czasu.

Na tak niezwykłe wydarzenie zaproszenie przyjęli m.in. Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska, radni Rady Gminy Lubartów Anna Lipska i Grzegorz Gdula, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie Beata Wilczyńska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie Jolanta Gryzio, Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych SIL w Lubartowie Jolanta Włoszek oraz zaprzyjaźnione kluby seniorów.

W tym roku biesiada sobótkowa rozpoczęła się nad rzeką Wieprz. Uczestnicy śpiewając piosenki puszczali na wodę własnoręcznie plecione wianuszki i wieńce. Po powrocie do świetlicy odbyło się wspólne biesiadowanie, integracja, tańce, konkursy z nagrodami, karaoke oraz tradycyjne szukanie kwiatu paproci. Dalszej zabawie towarzyszyły skecze i monologi kabaretowe w wykonaniu zaproszonych gości.

on 29 czerwiec 2017
Odsłony: 1394