bip logo pomn1 grad

ePUAP www

I miejsce w powiecie drużyny kobiecej OSP Brzeziny

Dnia 11 czerwca br. na stadionie sportowym MOSiR w Lubartowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział brały drużyny kobiece i męskie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu lubartowskiego.

Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubartowie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz samorządów gminnych. Zawody zgodnie z regulaminem rozgrywane są co dwa lata w dwóch konkurencjach tj. sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Dodatkowo przeprowadzona była musztra pożarnicza. Gminę Lubartów reprezentowały kobiece i męskie drużyny pożarnicze z OSP Brzeziny i OSP Wólka Rokicka. Bardzo dobry wynik osiągnęła kobieca drużyna pożarnicza z OSP Brzeziny, która w kwalifikacji końcowej zajęła I miejsce z pośród 14 drużyn kobiecych startujących w zawodach. Drużyna z Brzezin występowała w następującym składzie: Izabela Malesa, Agnieszka Brejt, Karolina Rybak, Paulina Szczęch, Katarzyna Kubera, Celina Małyska, Anna Kowalczyk, Monika Romanek, Patrycja Kożuch i obsługujący motopompę Arkadiusz Kożuch. Jako zwycięzca zawodów szczebla powiatowego drużyna ta reprezentowała będzie powiat lubartowski na zawodach wojewódzkich. Dobry wynik i VII miejsce osiągnęła drużyna kobieca z OSP Wólka Rokicka. Drużyna męska z OSP Wólka Rokicka – zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych, zajęła XII miejsce, natomiast z OSP Brzeziny XVI miejsce. W bardzo zaciętej rywalizacji jednostki osiągnęły dobre rezultaty potwierdzając tym doskonałe wyszkolenie pożarnicze.

on 22 czerwiec 2017
Odsłony: 1565