bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Noc bibliotek

Do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” pod hasłem „Czytanie porusza” w tym roku po raz pierwszy przyłączyła się Filia Biblioteczna w Lisowie. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, z których można było skorzystać i dobrze się bawić.

Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się już o godz.18.00 na placu bibliotecznym. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie Beata Wilczyńska serdecznie powitała wszystkich przybyłych i wspólnie z bibliotekarką Barbarą Orłowską dokonały wręczenia dyplomów oraz maskotek bibliotecznych „Molika książkowego” najmłodszym czytelnikom filii w Lisowie.

Następnie laureaci konkursu bibliotecznego „Moja kukiełka, pacynka lub marionetka” z rąk Sekretarza Gminy Lubartów Katarzyny Brzozowskiej oraz dyrektor Wilczyńskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po gratulacjach i słowach uznania rozpoczęła się część wokalno-instrumentalna, przygotowana przez Katarzynę Ogrodowską oraz zespół muzyczny, działający przy Szkole Podstawowej w Brzezinach i Gimnazjum w Skrobowie. Równocześnie odbywały się kalambury, konkurs plastyczny oraz testy sprawdzające znajomość literatury.

W zmaganiach quizu pt. „Kocham cię książko” dopingowane przez publiczność udział wzięły dwie pięcioosobowe drużyny – „Calineczki” i „Smerfetki”. Z niewielką przewagą zwyciężyły Smerfetki. Obok konkurencji czytelniczych Sekret Urody przygotował dla naszych czytelników blok tematyczny salonu piękności w książce i nie tylko. W wesołej atmosferze można było obejrzeć profesjonalny pokaz makijażu, a także indywidualnie dobrać właściwe dla danej skóry kosmetyki i otrzymać bezpłatne próbki. W otoczeniu biblioteki pojawiły się również dzieci i młodzież w fantastycznych przebraniach postaci bajkowych oraz „MOLKA i MOLIK Książkowy” – własne maskotki firmowe Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie.

Tak wyjątkowej nocy nie mogło zabraknąć ogniska z kiełbaskami oraz tańców na świeżym powietrzu. Przy akompaniamencie muzyki na żywo można było spróbować własnych możliwości wokalnych lub wspólnie pośpiewać z przygrywającym zespołem muzycznym z Lubartowa.

Niezależnie od zaplanowanych i zorganizowanych atrakcji, noc była naprawdę wyjątkowa, bowiem widoczne były bez użycia lunety koniunkcje Księżyca z Jowiszem. Wszyscy, którzy z zainteresowaniem obserwowali to zjawisko byli pod wielkim wrażeniem.

Dziękujemy wszystkim, których czytanie poruszyło, a na „Noc Bibliotek” zapraszamy już za rok.

on 09 czerwiec 2017
Odsłony: 1025