bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Sukces w konkursie plastycznym

Filip Pszczoła ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Brzezinach odnotował znaczący sukces w konkursie plastycznym. Uczeń szkoły w Brzezinach zajął I miejsce w kategorii klas I–IV w konkursie plastycznym „Po drugiej stronie Odry – najpiękniejsze zabytki Republiki Federalnej Niemiec”.

Organizatorem konkursu był Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie Profesor dr hab. Andrzej Kidyba. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Praca Filipa przedstawia zamek Neuschwanstein, który jest symbolem niemieckiej turystyki i jednocześnie jednym z najbardziej malowniczo położonych pałaców w całej Europie. XIX-wieczna budowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich. Każdego roku przybywa zobaczyć go ponad milion turystów.

Filip wykonał pracę farbami w formacie A3. Oprócz dyplomu otrzymał wiele ciekawych nagród, m.in. piękne wydanie „Baśni” Andersena, „Słownik obrazkowy niemiecko–polski”, „Gramatyka w pigułce i konwersacje”, „Super zestaw dla małych naukowców”.

Praca Filipa będzie zaprezentowana na wystawie w Urzędzie Miasta w Lublinie.

konk zam neu dypl 

on 25 czerwiec 2020
Odsłony: 564