bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Sukces uczennicy z Brzezin w ogólnopolskim konkursie

Z radością informujemy o sukcesie Nikoli Furtak, uczennicy klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózkówny w Brzezinach w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi”.

W tym roku konkurs zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbył się pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Miało to zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, a także zachęcić dzieci do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania się w jego obrębie.

Konkurs przebiegał pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W tegorocznej edycji wzięło udział 57.569 uczniów z 4118 szkół podstawowych z terenów wiejskich. Zgodnie z regulaminem konkursu centralna komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszych prac spośród 96 przekazanych przez wojewódzkie komisje konkursowe. Na tym etapie Nikola Furtak została laureatką I miejsca. W etapie centralnym uczennica z Brzezin otrzymała wyróżnienie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w I grupie wiekowej (klasy 0–III). Na przełomie września i października odbędzie się uroczysta gala podsumowująca konkurs.

on 18 czerwiec 2020
Odsłony: 592