bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Spotkanie opłatkowe w Lisowie

13 grudnia w Lisowie odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe przedstawicieli wszystkich miejscowości z terenu Gminy Lubartów. Wzięły w nim udział także władze gminy, radni, sołtysi oraz zaproszeni goście.

Już po raz dwunasty Klub Seniora z Lisowa przygotował smaczne tradycyjne potrawy wigilijne, zaś Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie, realizując projekt „Rozwiń skrzydła z biblioteką”, przygotowała jasełka w nowej odsłonie oraz świąteczny wystrój sali.

Wielopokoleniowa grupa teatralna „Aniołeczki, Aniołki, Anioły” z Lisowa zaprezentowała przeplatany kolędami i pastorałkami spektakl pt. „Najzdrowsze serce”, za który otrzymała gromkie brawa w dowód uznania za poruszającą interpretację jasełek.

Podczas spotkania panowała świąteczna i rodzinna atmosfera. Po odczytaniu fragmentu ewangelii, związanego z narodzeniem Pana Jezusa, wszyscy zgodnie z tradycją łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia. Następnie zasiedli do wigilijnego stołu, który obfitował w tradycyjne potrawy.

on 19 grudzień 2019
Odsłony: 507