Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Annoborze w ogólnopolskim konkursie

29 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI Konkursu Literacko-Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym, Edycja Ogólnopolska pt. Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Unią Lubelską.

Już po raz piąty uczniowie Szkoły Podstawowej w Annoborze odnotowali sukcesy w tym konkursie. W kategorii literackiej klas VII drugie miejsce otrzymał Piotr Wojtyła, a trzecie miejsce Malwina Powroźnik. W kategorii literackiej klas VIII drugie miejsce zdobyła Wiktoria Cieniuch. Uczniów przygotowała Sylwia Cieniuch.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literackich oraz historycznych, inspirowanych wydarzeniami 1569 roku oraz rozbudzanie postawy twórczej i poszukującej prawdziwych wartości.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy literackiej w dowolnej formie zgodnie z tematem. W tym roku było to 450-lecie zawarcia Unii Lubelskiej. Konkurs objęli patronatem: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Lublinie, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Biblioteka Narodowa.

on 04 grudzień 2019