bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Ćwiczenia Służb Ratowniczych na terenie Gminy Lubartów

We czwartek 10 października w okolicach Brzezin na terenie Gminy Lubartów odbyły się ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych oraz jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

O godzinie 14.00 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze gminnej, prowadzącej do miejscowości Brzeziny. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lubartowie oraz jednostka OSP Brzeziny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca stwierdził, że w zdarzeniu brał udział autobus przewożący wycieczkę oraz trzy pojazdy osobowe. Wobec tego poprosił o zadysponowanie dodatkowych siły i środków, a także określił, że będzie to zdarzenie masowe. Tak rozpoczęły się ćwiczenia.

Wśród obserwatorów, w ćwiczeniach uczestniczyli m in. Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska oraz Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lubartów Mirosław Budzyński.

Celem ćwiczeń było:
– sprawdzenie skuteczności alarmowania, dysponowania oraz współpracy sił i środków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych;
– doskonalenie współpracy pomiędzy służbami współdziałającymi (Straż Pożarna, Państwowe Ratownictwo Medyczne i Policja);
– doskonalenie budowy zaplecza logistycznego na terenie prowadzonych działań;
– sprawdzenie umiejętności i wyszkolenia strażaków ratowników podczas działań ratowniczych związanych z segregacją i ewakuacją osób poszkodowanych.

W ćwiczeniach udział wzięli: strażacy z JRG Lubartów, 10 jednostek OSP (w tym Brzeziny i Wólka Rokicka), Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, Pogotowie Ratunkowe Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie.

on 18 październik 2019
Odsłony: 490