bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Najlepsi Kibice są ze Skrobowa

Zespół Szkolno – Przedszkolny ze Skrobowa na V Festynie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna” oraz I Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Bohaterów Września 1939 r.

27 września na obiektach Areny Lublin odbył sie V Festyn „Bezpieczna Szkoła –Bezpieczna Lubelszczyzna” oraz I Turniej Piłkarski o Puchar Bohaterów Września 1939 roku. Organizatorami wydarzeń byli: Lubelski Kurator Oświaty, Wojewoda Lubelski oraz Prezydent Miasta Lublin. Imprezy odbyły się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego. Partnerami obydwu imprez byli: PGE Dystrybucja S.A. oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie.

W I Turnieju Piłkarskim o Puchar Bohaterów Września 1939 roku wzięło udział 20 drużyn szkolnych z rocznika 2007 i młodsi z województwa lubelskiego. W gronie tym znalazła się szkoła ze Skrobowa, jako jedyna z powiatu lubartowskiego. W wyniku losowania drużyna znalazła się w tzw. „grupie śmierci”, mając za przeciwników dwie szkoły z Lublina, które jak się później okazało zagrały w wielkim finale, drużynę z Piask i drużynę z Miętna. Mimo ambitnej walki oraz dużego zaangażowania nie udało się niestety wyjść z grupy i awansować do dalszego etapu rozgrywek.

To, co nie udało się zawodnikom, udało się kibicom. W ramach turnieju odbył się konkurs dla najlepszych kibiców w, którym bezkonkurencyjni okazali się kibice ze Skrobowa. Ich nagroda to okazały puchar, 10 piłek oraz dużo słodkości.

W festynie wzięło udział ponad 500 uczestników z przedszkoli i szkół województwa lubelskiego. Celem festynu było pokazanie pracy służb odpowiedzialnych za szeroko rozumiane bezpieczeństwa. W programie odbyły sie pokazy sprzętu służbowego formacji mundurowych, konkursy organizowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz degustacja zdrowej żywności przygotowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie. Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany plac zabaw.

Wyjazd zorganizowali i opiekę sprawowali: Dorota Szczuchniak, Henryk Libich i Robert Romanek.

on 09 październik 2019
Odsłony: 504