bip logo pomn1 grad

ePUAP www

W Lisowie uczcili 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej

W niedzielę 1 września w Lisowie odprawiono Mszę świętą w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Podczas nabożeństwa wierni oddali hołd ofiarom obu wojen, modlili się też za poległych, zastrzelonych i zamordowanych braci z Lisowa oraz za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.

Proszono także o to, by nigdy już nie było tak okrutnych katastrof wojennych, aby pokój na trwałe zapanował na całym świecie. Kazanie wygłosił ks. Prałat Władysław Kowalik, pochodzący z Zamojszczyzny, z Łukowej k. Biłgoraja, który jako pięcioletnie dziecko wraz z rodzicami i rodzeństwem przebywał w 1943 roku na Majdanku w obozie koncentracyjnym, a następnie przez dwa lata był na robotach przymusowych w Niemczech.

Podczas uroczystości odsłonięta została pamiątkowa tablica (z 16 nazwiskami) ofiar z Lisowa, której pomysłodawcą i fundatorem był ks. Tadeusz Klej. Dokonali tego: przedstawiciel mieszkańców Lisowa Dorota Misiarz, zastępca wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka i delegat Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie Michał Durakiewicz.

on 19 wrzesień 2019
Odsłony: 481