bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Dożynki Gminy Lubartów

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęły się w Skrobowie 15 sierpnia Dożynki Gminy Lubartów. Nabożeństwo koncelebrowali ks. Wiesław Pecyna – proboszcz parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Skrobowie oraz ks. Andrzej Sarna – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie.

W uroczystościach dożynkowych wzięli udział mieszkańcy gminy, a także m.in. przedstawiciele posła do parlamentu Europejskiego, Wojewody Lubelskiego, samorządu wojewódzkiego i powiatowego oraz reprezentanci sąsiednich gmin.

Gospodarz uroczystości Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść powitał wszystkich uczestników, w tym zaproszonych gości, mi.in. Daniela Słowika – przedstawiciela posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana, Piotra Kaliszewskiego – przedstawiciela Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, Janusza Bodziackiego – przedstawiciela Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastiana Trojaka, Starostę Lubartowskiego Ewę Zybałę, Burmistrza Miasta Lubartów Krzysztofa Paśnika, Wójta Gminy Niedźwiada Marka Kubika, Wójta Gminy Serniki Pawła Woźniaka, Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie Andrzeja Antoniewskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubartów Marka Kołtuna, radnych Rady Gminy Lubartów z Przewodniczącym Sławomirem Sugierem.

Nieodłącznym elementem dożynek jest konkurs wieńców dożynkowych. W kategorii wieńców tradycyjnych zwyciężył wieniec przygotowany przez sołectwo Trzciniec. Drugie miejsce zajął Szczekarków, trzecie Wandzin. W kategorii wieńców współczesnych zwyciężyło Rokitno, drugie miejsce zajął wieniec z Nowodworu, trzecie z Baranówki.

Po zakończeniu elementów oficjalnych odbyła się część artystyczna, rozrywkowa i rekreacyjna. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się stoiska przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z Annoboru, Łucki-Kolonii i Trzcińca oraz przez kluby seniora. Przed publicznością zaprezentowali się: zespół ludowy „Mała Rokiczanka”, mistrz Europy akordeonu Miłosz Bachonko, Jerzy Kryszak, zespoły muzyczne „Bobi”, „D-bomb”, „Top Girls”, „News”. Emocji dostarczyły różne formy rywalizacji – wyścig traktorów samoróbek, rzut gumowcem (z udziałem Wójta Krzysztofa Kopyścia), konkurs w jedzeniu na czas. Wrażenie na zebranych zrobił profesjonalny pokaz sztucznych ogni. Całość zwieńczyła dyskoteka pod gwiazdami.

Organizatorem Dożynek Gminy Lubartów w Skrobowie była Gmina Lubartów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie, zaś współorganizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Skrobowa.

on 26 sierpień 2019
Odsłony: 933