bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Festyn w Rokitnie

30 czerwca 2019 r. na placu przy bibliotece w miejscowości Rokitno odbył się Festyn Parafialno – Rodzinny. Dzięki Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Kryszczakowi parafia pw. Maryi Matki Bożej w Jawidzu – Rokitnie od sześciu lat realizuje Parafialny Program Odnowy i Ewangelizacji, którego celem jest budowanie parafii jako wspólnoty.

Poprzez wydarzenia duszpasterskie wszyscy parafianie byli zachęcani do wspólnego podejmowania różnych inicjatyw, mających na celu jednoczenie wiernych z Jawidza i Rokitna, we wzajemnej modlitwie, zabawie, śpiewie i świętowaniu. Mottem wydarzenia było: „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”. Organizatorzy imprezy: Parafia, Sołectwo Wsi i Filia Biblioteczna w Rokitnie wraz ze wsparciem lokalnych sponsorów i wielkim zaangażowaniem mieszkańców zapewnili mnóstwo atrakcji i przyjemności przybyłym gościom. Uczestnikom festynu czas umilił występ Małej Rokiczanki i Tadeusza na Żywo. Dla najmłodszych Zespół Majeczka zapewnił: konkursy, zabawy, dmuchańce, malowanie twarzy, a dla starszych grochówkę. Odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową, prace plastyczne dla dzieci pod kierunkiem p. Joanny Gutek, kiermasze rękodzieła itp. Nie zabrakło też przepysznego poczęstunku zorganizowanego przez mieszkańców naszej parafii: ciast, kiełbasek z grilla, bigosu i wędzonego udźca. Dzięki hojności sponsorów i wszystkich mieszkańców Rokitna i okolic wszelkie atrakcje , a także poczęstunek dostępne były nieodpłatnie, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

on 02 lipiec 2019
Odsłony: 1101