bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Dobre wyniki drużyn OSP Brzeziny na zawodach powiatowych

23 czerwca na stadionie sportowym MOSiR w Lubartowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, w których udział brały drużyny kobiece i męskie jednostek powiatu lubartowskiego. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubartowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz samorządów gminnych.

Zawody zgodnie z regulaminem rozgrywane są co dwa lata w dwóch konkurencjach, tj. w sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. Dodatkowo przeprowadzona była musztra pożarnicza. W rywalizacji kobiet Gminę Lubartów reprezentowała kobieca drużyna pożarnicza OSP Brzeziny, jako zwycięzca zawodów gminnych. Drużyna ta zajęła I miejsce podczas zawodów powiatowych w 2017 roku i reprezentowała nasz powiat na zawodach wojewódzkich. W konkurencji drużyn męskich gminę reprezentowały drużyny z OSP Brzeziny, jako zwycięzca zawodów gminnych w 2019 roku i OSP Wólka Rokicka – zwycięzca zawodów w 2018 roku. Pomimo bardzo dobrego występu nie udało się obronić I miejsca drużynie kobiecej z Brzezin, która zajęła II miejsce w kwalifikacji końcowej. W klasyfikacji generalnej drużyn kobiecych na 11 startujących drużyn czołowe miejsca zajęły:

1. OSP Nowa Wola, gmina Serniki 122,17 pkt.
2. OSP Brzeziny, gmina Lubartów 122,88 pkt.
3. OSP Pałecznica, gmina Niedźwiada 124,72 pkt.
4. OSP Kamionka 139,45 pkt.
5. OSP Ostrówek gm. Ostrówek 143,77 pkt.

Bardzo dobre miejsce zajęła też drużyna męska z OSP Brzeziny, która wśród 23 startujących drużyn zajęła V miejsce. Tym razem gorzej powiodło się drużynie męskiej z OSP Wólka Rokicka, która zajęła XIV miejsce. Czołowe miejsca w klasyfikacji drużyn męskich zajęły:

1. OSP Wielkolas, gmina Abramów 99,09 pkt.
2. OSP Niedźwiada 99,97 pkt.
3. OSP Brzeźnica Leśna, gmina Niedźwiada 102,77 pkt.
4. OSP Michów 103,30 pkt.
5. OSP Brzeziny, gmina Lubartów 104,02 pkt.

Na uwagę zasługuje też najlepiej wykonane wśród wszystkich startujących drużyn, ćwiczenie w konkurencji Musztra i zajęcie I miejsca przez drużynę kobiecą i męską z OSP Brzeziny. Dzięki zajęciu II miejsca przez drużynę kobiecą, OSP Brzeziny wzbogaciła się o 6 sztuk węży pożarniczych jako nagrody. Z pewnością przydadzą się podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.
Drużynom reprezentującym Gminę Lubartów, serdeczne podziękowania i gratulacje złożył Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść.

on 02 lipiec 2019
Odsłony: 1651