bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Sportowcy ze Skrobowa w czołówce mistrzostw województwa

Bardzo dobrze zaprezentowali się sportowcy Szkoły Podstawowej ze Skrobowa na wojewódzkich mistrzostwach w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym biłgorajskiego OSiR-u 12 czerwca.

Determinacja, upór, praca i niewątpliwy talent spowodowały, że Damian Sagan został brązowym medalistą mistrzostw w skoku wzwyż z wynikiem 165 cm. Czterech centymetrów zabrakło natomiast Mikołajowi Kosiorowi w skoku w dal, by stanąć na podium mistrzostw. Skok na odległość 5,64 m dał mu tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Nieco zawiedziony opuszczał rzutnię Mateusz Granat, złoty medalista mistrzostw powiatu i rejonu w pchnięciu kulą. Tego dnia kula nie „fruwała” tak daleko, jak dwa dni wcześniej w Puławach. Pchnięcie na odległość 10,67 m uplasowało go na IX miejscu. Po sukcesach sportowców ze Skrobowa w drużynowej lidze lekkoatletycznej są to kolejne bardzo dobre starty podopiecznych trenera Henryka Libicha.

on 24 czerwiec 2019
Odsłony: 600