bip logo pomn1 grad

ePUAP www

IV Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Ludowej „Na Ludową Nutę”

27 marca w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej odbyła się IV edycja Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Ludowej ,,Na ludową nutę”. W to piękne, wiosenne przedpołudnie do konkursu zorganizowanego przez Ewę Wiącek przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Lubartów. Dzieci wykazywały się swoimi zdolnościami, a oceniało je jury w składzie: Anita Kusio – dyrektor Samorządowego Zespołu Administracyjnego Szkół w Lubartowie, Beata Wilczyńska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, Agnieszka Szczepanik – solistka zespołu „Rokiczanka” oraz Ireneusz Bachonko – kierownik artystyczny zespołu „Rokiczanka”.

Uroczystość ta była niewątpliwie dobrą okazją do popularyzacji polskiej pieśni ludowej wśród dzieci, uwrażliwiania na piękno polskiego dorobku kulturowego oraz kształcenia wrażliwości muzycznej.

Przegląd przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych:
kategoria pierwsza – klasy 0-I, kategoria druga – klasy II-III, kategoria trzecia – klasy IV-VI, kategoria czwarta – klasy VII-VIII.

Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych. Wszyscy zostali nagrodzeni słowami uznania, natomiast laureatami konkursu zostali:

w pierwszej kategorii:
I miejsce Julia Aftyka (SP Szczekarków), II miejsce Patrycja Rak (SP Skrobów), III miejsce Magdalena Włosek (SP Wólka Rokicka)

w drugiej kategorii:
I miejsce Nikola Puła (SP Brzeziny), II miejsce Milena Tarkowska (SP Skrobów), III miejsce Lena Wasak (SP Wólka Rokicka), wyróżnienie Anna Guz (SP Szczekarków)

w trzeciej kategorii:
I miejsce Hanna Wierzchoń (SP Annobór), II miejsce Oliwia Urbaś (SP Łucka), III miejsce Sylwia Domańska (SP Nowodwór), wyróżnienie Zuzanna Gruda (SP Szczekarków)

w czwartej kategorii:
I miejsce Laura Jędryszka (SP Brzeziny), II miejsce Aleksandra Pożak (SP Nowodwór), III miejsce Kinga Granat (SP Skrobów), wyróżnienie Zuzanna Mazurek (SP Wólka Rokicka), Maciej Budka (SP Łucka).

Zwycięzcom przeglądu zostały wręczone nagrody i dyplomy ufundowane przez Gminę Lubartów. Przedstawiciele zespołu „Rokiczkanka” przekazali swoje kalendarze i zdjęcia. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i drobne upominki.

Na koniec tego wyjątkowego spotkania, dyrektor szkoły w Wólce Rokickiej Ludmiła Romaneczko przekazała podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do przeglądu.

on 04 kwiecień 2019
Odsłony: 1038