bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Gminny Dzień Kobiet

W piątek 8 marca w Szkole Podstawowej w Nowodworze odbyły się gminne uroczystości, związane z Dniem Kobiet. Zebranych powitała Magdalena Jezior, dyrektor placówki. Później rolę prowadzących przejęli mężczyźni. Motywem przewodnim okolicznościowego spotkania były słowa Napoleona Bonaparte: „Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem”.

W okolicznościowych wystąpieniach podkreślano doniosłą i niezwykle ważną rolę Kobiet, składając moc ciepłych i miłych życzeń. Głównymi bohaterkami dnia były Panie – mieszkanki Gminy Lubartów, w tym radne, sołtyski, przedstawicielki jednostek organizacyjnych naszej gminy. Wśród obecnych w gościnnych progach szkoły w Nowodworze byli m.in.: Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść, Zastępca Wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka, Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz radni Rady Gminy Lubartów, na czele z Przewodniczącym Sławomirem Sugierem.

Każda z obecnych Pań otrzymała symboliczną różę oraz okolicznościowy drobiazg. Wręczali je przedstawiciele męskiej części samorządu Gminy Lubartów – wójt, zastępca wójta, radni i sołtysi.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowodworze. Niespodzianką był występ magika, który w swoim programie zawarł elementy iluzji i zręczności.

on 13 marzec 2019
Odsłony: 2157