bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Dzieci z naszej gminy w projekcie „I Ja Także Umiem Pływać!”

W sobotę 18 czerwca 90 uczniów ze szkół podstawowych podsumowało projekt nauki pływania wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Lubartów. Akcja pt. „I Ja Też Umiem Pływać” w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”, realizowana była od 1 marca przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „ORKA”.

Miejscem nauki była kryta pływalnia MOSiR Lubartów. W projekcie uczestniczyły dzieci z klas II-III szkół podstawowych z terenu Gminy Lubartów. Podczas 20 godzin zajęć na basenie, dzieci nabyły podstawowe umiejętności pływackie, a same lekcje wpłynęły na poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów. Podczas podsumowania projektu 18 czerwca, każdy jego uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Deski i pakiet przyborów do nauki pływania zafundowała kampania Kinder+Sport „Radość z Pływania”, a cała inicjatywa zorganizowana została pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Lubartów.

on 21 czerwiec 2016
Odsłony: 669