Drukuj

Spotkanie Samorządowców z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. - Praca samorządowca to działalność, która wymaga serca, to służba - mówił prezydent na spotkaniu z samorządowcami.

Podkreślił, że zadaniem dla samorządów oraz władz centralnych jest zrównoważony rozwój całego kraju.

W spotkaniu, które odbyło się 31 maja w Warszawie uczestniczyła delegacja naszego gminnego samorządu – Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść oraz Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska. Nasi przedstawiciele spotkali w Warszawie osoby z zaprzyjaźnionych samorządów, m.in. Burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego, w przeszłości wieloletniego Wójta Gminy Lubartów. Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył dziesięciorgu samorządowcom odznaczenia państwowe „za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej”.

Zwracając się do zebranych prezydent podkreślił, że samorządowcy często w rozwój swego miasta, gminy, powiatu czy województwa wkładają „samych siebie i swoje serce”. - To jest taka działalność, która wymaga serca. Mówię o tym też ze swojego drobnego doświadczenia. (…) To praca, a właściwie, to nie praca, tylko służba, która ma ten wymiar, że dzieje się najbliżej ludzi. (…) Reforma decentralizacyjna to „chyba najbardziej udana reforma po 1989 roku”. - powiedział prezydent.

on 07 czerwiec 2016
Odsłony: 1122