bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Zawodnicy ze Skrobowa w złocie

Na tegorocznych indywidualnych zawodach w lekkiej atletyce na szczeblu rejonu, które odbyły się 20 maja w Puławach, wystąpiła tym razem skromna reprezentacja zawodników z Gimnazjum w Skrobowie.

Jednak występ podopiecznych trenera Henryka Libicha, nauczyciela wychowania fizycznego, był bardzo udany. Pierwszy złoty medal był do przewidzenia. Ubiegłoroczna finalistka Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem Magdalena Góźdź udowodniła, że kolejny rok należy do niej. Choć odległość 32,24 m uzyskana w zawodach była daleka od jej ubiegłorocznego rekordu życiowego, to jednak  o ponad 4 metry wyprzedziła drugą zawodniczkę. Złotym medalistą został również kulomiot Wiktor Mróz. Trenujący od roku tę dyscyplinę Wiktor uzyskał w pchnięciu kulą rekordowy  wynik 12,02 m, pokonując drugiego zawodnika o blisko metr. Wyniki uzyskane na zawodach rejonowych przez gimnazjalistów ze Skrobowa stawiają ich wśród faworytów mistrzostw województwa, które odbędą się niebawem.

on 25 maj 2016
Odsłony: 520