bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Annobór w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

Wzruszającą lekcję poezji o papieżu Polaku zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Annoborze. 11 maja podczas uroczystości upamiętniającej Ojca Świętego rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II.

Wspólnie z uczniami, wzniosłe wydarzenie celebrowali zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska, Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki, przewodniczący Komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sportu, Socjalnych Wsi i Porządku Publicznego Rady Gminy Lubartów Tadeusz Wiak, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Lubartów Jerzy Piekarczyk, a także ks. Paweł Ciosmak – wikariusz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie.

Podczas uroczystości wyłoniono laureatów konkursu plastycznego pt. „Różne oblicza Jana Pawła II”. Oto rozstrzygnięcia:

KATEGORIA KLASY 0-I:
I miejsce – Hania Błaszczak, II miejsce – Ola Walkowska, III miejsce – Konrad Żmuda; wyróżnienia: Kacper Bordzoł, Damian Drzewiecki, Martyna Kisiel

KATEGORIA KLASY II-III:
I miejsce – Natalia Snopkowska, II miejsce – Agata Bordzoł, III miejsce – Karol Drzewiecki; wyróżnienia: Maja Gziut, Piotr Wojtyła, Martyna Majewska

KATEGORIA KLASY IV-VI:
I miejsce – Mateusz Kucharzyk i Jakub Woliński, II miejsce – Jakub Budzyński, III miejsce – Monika Kisiel; wyróżnienia: Wiktoria Cieniuch, Damian Majewski.

Laureatom konkursu nagrody wręczyły: Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Annoborze Agnieszka Małyska.

Celem przewodnim spotkania była idea kultywowania pamięci o św. Janie Pawle II oraz przybliżenie najmłodszym osoby i nauki Ojca Świętego. Uroczystość zakończyły słynne słowa św. Jana Pawła II: „Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie…”. Nad sprawnym przebiegiem czuwała Iwona Szumiec – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Annoborze. Przeczytała ona zebranym życzenia przesłane od kard. Stanisława Dziwisza – przed laty osobistego sekretarza Jana Pawła II.

on 19 maj 2016
Odsłony: 1231