bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Rusza wyjątkowy Tydzień Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie zaprasza na prawdziwy  maraton inspiracji.  W dniach 8-15 maja startuje 13. edycja  ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”. W filiach naszej biblioteki odbędą się ciekawe przedstawienia  teatralne, spotkania autorskie, prelekcje oraz warsztaty. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem imprezy.

Prelekcję pt. „Piękno Minerałów” poprowadzi geolog Miłosz Huber. W ramach ekspozycji prezentowane będą minerały tzw. okazy, a każdy kolekcjoner będzie mógł przynieść swoje kamienie, które pokaże innym.

  • Filia w Lisowie – 10 maja, godz. 11.00
  • Filia w Skrobowie – 11 maja, godz. 9.00
  • Filia w Rokitnie – 13 maja, godz. 10.00

Pełen humoru i akcji spektakl pt. „Skradzione mądrości” przestawi krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”.

  • Filia w Trzcińcu – 11 maja, godz. 9.00
  • Filia w Rokitnie – 11 maja, godz. 12.00
  • Filia w Skrobowie – 12 maja, godz. 9.00
  • Filia w Nowodworze – 12 maja, godz. 10:30

Prawdziwą gratkę dla koneserów klocków LEGO zaplanowano na 13 maja o godz. 9.00 w filii w Nowodworze oraz o godz.  12 i 14 w filii w Lisowie. Tego dnia odbędzie się wielki turniej łazików marsjańskich, a uczestnicy będą wspólnie budować i programować roboty oraz badać próbki skalne z marsa. Spotkanie zwieńczy robo-turniej, w którym jury wyłoni najlepszą konstrukcję, a wszystkie roboty zbudowane będą z klocków LEGO.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel – autorką m.in. bestsellerowych powieści „Uroczysko" i „Sezon na cuda”, zaplanowano 18 maja o godz. 16.00 w filii w Lisowie.

on 06 maj 2016
Odsłony: 474