bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Uczniowie z Nowodworu na obozie językowym

Już kolejny raz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze wzięli udział w obozie językowym Euroweek. Odbył on się w uroczej  miejscowości położonej w południowo zachodniej części Polski – Długopolu Zdrój.

Mali językowcy nie tylko mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu języka angielskiego, ale również poznali wiele sympatycznych osób – uczniów z różnych szkół z całej Polski, jak również wolontariuszy z całego świata, m.in.: z Wietnamu, Filipin, Rumunii, Meksyku, Kenii, Chin, Turcji, Indonezji.

Każdego dnia od rana do wieczora odbywały się zajęcia, podczas których uczniowie poznawali nowe zabawy, gry czy po prostu sztukę autoprezentacji. Nowo poznani przyjaciele z całego świata opowiadali o swoich krajach i jego zwyczajach, np. Gregorio z Hiszpanii pokazywał na czym polega taniec flamenco, o co chodzi w walce byków oraz tomatino – walce na pomidory. Natomiast Franco opowiadał o Wietnamie i Wietnamczykach, którzy są najbardziej roześmianymi ludźmi na świecie. Na zakończenie obozu każdy z uczestników dostał certyfikat. Inicjatorem wyprawy na obóz językowy Euroweek był nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Nowodworze Leszek Ziemichód.

 

on 23 kwiecień 2015
Odsłony: 1127