bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Nowoczesny obiekt sportowy

W Łucce-Kolonii, w sąsiedztwie szkoły powstał nowoczesny obiekt sportowy. W jego skład wchodzi boisko o nawierzchni z trawy naturalnej oraz bieżnia okólna. Bezsprzecznie jest to sportowa wizytówka Gminy Lubartów. Inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji unijnej, uzyskanej przez Gminę Lubartów.

Zgodnie z umową podpisaną z Samorządem Województwa Lubelskiego przez Wójta Krzysztofa Kopyścia, Gmina Lubartów otrzymała pomoc finansową w wysokości 452 351 zł w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013.

Cała inwestycja to kwota ok. 1 mln 300 tys. zł. W zakres kompleksu wchodzą:

  • boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarach 55 x 95m;
  • bieżnia okólna 4-torowa o nawierzchni poliuretanowej o długości 343 m z 5-torową prostą;
  • urządzenia lekkoatletyczne – skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą;
  • trybuny dla widzów i zawodników;
  • parking.

 

on 24 kwiecień 2015
Odsłony: 1274