bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Fundusze Unijne dla Gminy Lubartów

W czwartek 18 września w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść odebrał z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego umowę na realizację projektu z zakresu efektywności energetycznej pn: „Budowa energooszczędnego oświetlenia w gminie Lubartów - II etap”.

Projekt warty prawie 1 mln zł otrzymał wsparcie z UE w wysokości 670 tys. zł. Zakres inwestycji dotyczy wsparcia 71 sztuk energooszczędnych punktów świetlnych. Projekt obejmuje m.in.:

  • budowę podwieszonego na istniejących słupach oświetlenia drogowego odcinka drogi gminnej nr 103374L oraz budowie wydzielonego oświetlenia drogowego odcinka drogi gminnej nr 103374L, zlokalizowanego w miejscowości Nowodwór-Piaski;
  • budowę wydzielonego oświetlenia drogi powiatowej nr 1557L w miejscowości Łucka-Kolonia;
  • budowę wydzielonego oświetlenia chodnika przy drodze krajowej nr 19, zlokalizowanego w miejscowości Łucka-Kolonia (odcinek od szkoły do kościoła)
  • budowę wydzielonego oświetlenia drogi powiatowej nr 1545L w miejscowości Nowodwór-Piaski.

Główny cel tego projektu to poprawa efektywności energetycznej i bezpieczeństwa na obszarze gminy Lubartów. Zadanie realizowane jest w ramach Działania 5.5 Promocja niskoemisyjności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

on 18 wrzesień 2020
Odsłony: 895