bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Unijne dofinansowanie dla Gminy Lubartów na energooszczędne oświetlenie uliczne

Z przyjemnością informujemy, że Uchwałą Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 25 sierpnia 2020 r. Gmina Lubartów uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 dofinansowanie w wysokości 667 648, 98 zł na realizację projektu pn: „Budowa energooszczędnego oświetlenia w Gminie Lubartów – II etap”.

Dzięki wsparciu ze środków europejskich do końca 2021 roku w Łucce-Kolonii oraz Nowodworze-Piaski pojawią się nowe slupy oświetleniowe z oprawami LED. Projekt swoim zakresem obejmuje:

  • budowę podwieszonego na istniejących słupach oświetlenia drogowego odcinka drogi gminnej nr 103374L oraz budowie wydzielonego oświetlenia drogowego odcinka drogi gminnej nr 103374L, zlokalizowanego w miejscowości Nowodwór-Piaski;
  • budowę wydzielonego oświetlenia drogi powiatowej nr 1557L w miejscowości Łucka-Kolonia;
  • budowę wydzielonego oświetlenia chodnika przy drodze krajowej nr 19, zlokalizowanego w miejscowości Łucka-Kolonia (odcinek od szkoły do kościoła);
  • budowę wydzielonego oświetlenia drogi powiatowej nr 1545L w miejscowości Nowodwór-Piaski.

Łącznie w ramach projektu zostanie zainstalowanych 71 szt. oświetlenia LED o łącznej mocy 6,921 kW. Inwestycja przyczyni się nie tylko do poprawy efektywności energetycznej na terenie Gminy Lubartów, ale także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.

loga fe lub uniae

on 01 wrzesień 2020
Odsłony: 534