bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Dożynki Gminy Lubartów

W sobotę 15 sierpnia w Skrobowie odbyły się Dożynki Gminy Lubartów. Ze względu na sytuację zdrowotną w Polsce, doroczne święto plonów ograniczyło się do wydarzeń, które miały miejsce w kościele i na terenie wokół.

Uroczystą Mszę Świętą sprawował ks. Wiesław Pecyna – proboszcz parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Skrobowie. W uroczystościach dożynkowych wzięły udział władze naszego samorządu – Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść, Zastępca Wójta Gminy Dariusz Trąbka, Sekretarz Gminy Katarzyna Brzozowska, Skarbnik Gminy Anna Jankowska. Obecni byli radni Rady Gminy Lubartów, w tym Przewodniczący Sławomir Sugier. Do Skrobowa przybyli przedstawiciele większości sołectw położonych na terenie gminy.

Nieodłącznym elementem dożynek jest konkurs wieńców dożynkowych. W kategorii wieńców tradycyjnych zwyciężył wieniec przygotowany przez Klub Seniora i sołectwo Trzciniec. Drugie miejsce – mieszkańcy sołectwa Majdan Kozłowiecki, trzecie – mieszkańcy sołectwa Wólka Rokicka. W kategorii wieńców współczesnych zwyciężył wieniec stworzony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Annoborze-Kolonii, drugie miejsce – sołectwo Nowodwór, trzecie – sołectwo Baranówka. Nagrody za udział otrzymali: mieszkańcy sołectw Skrobów i Skrobów-Kolonia, mieszkańcy sołectwa Rokitno, Klub Seniora „Sami sobie” ze Szczekarkowa, sołectwo Chlewiska, mieszkańcy sołectwa Wandzin, mieszkańcy sołectwa Wólka Rokicka-Kolonia.

on 24 sierpień 2020
Odsłony: 756