Unijne pieniądze na modernizację ujęć wody

Gmina Lubartów po raz kolejny skutecznie sięgnęła po fundusze Unii Europejskiej. 15 marca br. Wójt Krzysztof Kopyść podpisał umowę o dofinansowanie projektu dotyczącego modernizacji ujęć wody w Chlewiskach i Skrobowie – Kolonii. Inwestycja zostanie wsparta w ramach Działania 6.4 Gospodarka wodno-ściekowa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W ramach zadania w Chlewiskach przebudowane zostanie ujęcie wody oraz sieć wodociągowa od ujęcia wody w Chlewiskach do połączenia z istniejącym wodociągiem w Chlewiskach. Inwestycja przewiduje doprowadzenie wody z ujęcia wody dla potrzeb wodociągu grupowego do wsi Chlewiska, Szczekarków, Lisów i Brzeziny.

Projekt zakłada również rozbudowę ujęcia wody w Skrobowie – Kolonii, a także przewiduje rozbudowę istniejącej sieci wodociągowej przy ujęciu wody w Skrobowie-Kolonii wraz z połączeniem dwóch istniejących wodociągów na terenie Skrobowa - Kolonii. Wodociąg wraz z przyłączami wybudowany będzie ponadto w miejscowości Nowodwór. Projektowana sieć wodociągowa będzie rozbudową istniejącej i umożliwiającą podłączenie w przyszłości kolejnych wsi.

Wartość inwestycji szacowana jest na 4 mln zł, z czego 2,8 mln stanowić będą środki unijne. Realizacja projektu rozpocznie się w roku 2018.

loga efs lub ue

on 22 marzec 2017